Po prostu Miłość

Po prostu Miłość

Witam serdecznie Państwa na koncercie „Po prostu miłość”

 

Na dzisiejszym koncercie usłyszycie Państwa piosenki o miłóści ale i nie tylko bo również biedą to utwory z okresu 20- lecia między wojennego jak i autorskie zespołu „Kadar”

 

kiedy miłość nas spotyka
nie pyta o wiek
w sercu gra muzyka
dusza gubi się
pragnienia jak fregata
unoszą nas w daleki rejs
na mapie pożądania odkrywamy
życie przygodą jest

Powitałem Państwa autorskim wierszem a za chwilę poproszę pierwszego artystę. Ale nim zaproszę przedstawię Państwu krótką notkę o artyście

Alicja Markowska- śpiewaczka związana z różnorodnym repertuarem i gatunkami muzycznymi.  Rozpoczęła swą karierę w okresie studiów współpracując z Orkiestrą i Big Bandem Garnizonu Warszawskiego, Reprezentacyjną Orkiestrą Wojska, Polskiego, Orkiestrą MSW. Była laureatką wielu konkursów i festiwali. W kolejnym etapie swej działalności wokalnej poświęciła więcej uwagi śpiewowi klasycznemu. Śpiewała w Chórze Towarzystwa Przyjaciół Filharmonii Narodowej. Jako solistka Warszawskiego Chóru Międzyparafialnego odbyła wiele koncertów w kraju i zagranicą. (Wystąpiła w telewizji włoskiej.) Była członkiem zespołu Musica Sacra nagrywając ,,Fryderykowie” płyty. Na swoim koncie ma również nagrodę Grand Prix festiwalu Sakrosong za utwór Nołbodi Konołs. Obecnie zwraca się w kierunku jej ulubionego okresu muzyki lat 20-stych i 30 – stych planując nagranie płyty solowej.

 

Iwona Manista – Kutryś – Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów wokalnych. Zdobyła „Kryształowy Kamerton” nagrodę Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR za swoje kompozycje. Nagrała dwie płyty „Godzina jeszcze młoda” oraz aktualnie wydana płyta pt:„Smakuj życie.” ” Była uczestniczką „Szansy na sukces” z zespołem „Oddział Zamknięty.” Śpiewa jazz, piosenki autorskie, aktorskie oraz kabaretowe, gra w komedii małżeńskiej „Adamm”, tańczy w Teatrze Tańca OBF. Kocha ludzi, życie i oczywiście muzykę.

 

  zespół „KaDar”: Dariusz Gajda

 

Urodził się w Prudniku, województwo opolskie, gdzie ukończył Studio Piosenki przy Prudnickim Ośrodku Kultury. Jest wykonawcą, kompozytorem i autorem tekstów, a także członkiem Związku Artystów Scen Polskich (ZASP)  Wielokrotnie nominowany do „OSOBOWOŚCI ROKU” w kategorii Kultura.

 

Drugi z wykonawców: Krzysztof Rydzelewski

 

Absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Przez kilka lat współpracował z Olgą Romaszko Niewiadomską, Włodzimierzem Nachornym, Laureat licznych festiwali w Polsce i zagranicą. Wielokrotnie doceniony przez seniorów i osoby niepełnosprawne członek sekcji estrady w Związku Artystów Scen Polskich Stypendysta Funduszu Popierania Twórczości (ZASP).

 

Galeria zdjęć

Materiał video

Miłość bez granic

Miłość bez granic

Muzyka to jedna z najbardziej wyrafinowanych  sztuk, dzięki której zarówno artyści, jak i słuchacze mogą odbierać ją indywidualnie. Płyta „Miłość bez granic”, to wspaniała podróż w różnorodny świat muzyki i niezapomnianych dźwięków.  Artyści na niej pokazali niesamowitą energią oraz dali swoje serce. Na płycie usłyszymy niezwykle wzruszający utwór  Oksany Likarenko – „Lety” („Лети”), który powstał tuż przed wybuchem wojny na Ukrainie. Artystka w  utworze pragnie przekazać swoje emocje.

 

Artyści nie ustają w działaniach na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli z powodu wojny. 4 marca odbył się z tej okazji pierwszy premierowy koncert charytatywny w Klubie „VooDoo”  przy Alei Prymasa Tysiąclecia 48A w Warszawie „Miłość bez granic”. Producentami kreatywnymi koncertu, pomysłodawcami, organizatorami są Dariusz Gajda, Krzysztof Rydzelewski.

 

Już w kwietniu ukaże się płyta, na której zaprezentują się artyści z  koncertu „Miłość bez granic”. Na płycie znajdą się utwory autorskie oraz znane i lubiane przeboje w różnych wykonaniach.

Album z 16 artystami może być cegiełką podczas kolejnych koncertów dla Ukrainy.

Sponsorem wydania płyty jest tłucznia z  Jeleniej Góry – „Art Music” 

Kogo usłyszymy na płycie?

 

Jerzy Gmurzyński – uczestnik 10 edycji programu The Voice of Poland. Wykształcony i aktywny zawodowo wokalista, aktor scen muzycznych, pedagog śpiewu, podkładał głos w serialach Disneya (np. : Ja w kapeli, Austin i Ally, Bakugan). Kreował rolę Judasza w warszawskiej produkcji „Jesus Christ Superstar” (musicalu autorstwa Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice’a) w Teatrze Rampa. Wokalista ogólnopolskiego projektu Queen Tribute. Zwycięzca wielu międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali muzycznych. Debiutował na scenie Teatru Polskiego w koncercie musicalowym z Raminem Karimloo.

 

Anna Maria Adamiak – śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa.

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jest laureatką i finalistką wielu konkursów wokalnych, interpretacyjnych

 

Dariusz Gajda – autor muzyki i kompozytor oraz członek ZASP w sekcji estrady. Jego utwór „Noc moich marzeń” został zakwalifikowany do wstępnych preselekcji Eurowizji 2020.

 

Lidia Kopania – reprezentantka Polski na Eurowizji w 2009 r.

 

Iwona Węgrowska – znana z  przebojów: „Cztery lata”, „Pokonaj siebie”(w duecie z Piotrem Kupichą). „Kiedyś zapomnę,” a z najnowszych „Niegrzeczna”. Artystka czynnie działa zawodowo

 

Iwona Manista – Kutryś – zdobyła „Kryształowy Kamerton” nagrodę Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR za swoje kompozycje. Śpiewa jazz, piosenki autorskie, aktorskie oraz kabaretowe

 

Alicja Markowska – otrzymała nagrodę Grand Prix festiwalu Sakrosong za utwór „Nobody Knows”. Obecnie zwraca się w kierunku okresu muzyki lat 20-stych i 30 – stych, planuje nagranie płyty solowej.

 

Agata Russjan – 19-letnia wokalistka z Sopotu. Artystka o dużej wrażliwości, barwie oraz delikatnej, magicznej melodii, by z osobistymi z emocjami móc oddać się w pełni muzyce oraz dzielić się swoim wewnętrznym światem z publicznością.

 

Wojtek Dąbrowski – pomysłodawca, organizator i dyrektor artystyczny Ogólnopolskich Festiwali Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga (18 edycji w latach 2004-2021)

 

Weronika Migda – Ma 21 lat i pochodzi z Sochaczewa. Jest studentką II roku wokalistyki estradowej na Akademii Muzycznej w Łodzi.

 

Karolina Adaszewska – Pierwsze kroki stawiała w Teatrze Muzycznym „Tintilo”. Wokalistka i autorka tekstów zespołów Hecate Trivia, Ciężkie Dzieciństwo oraz Dziewieje. Prekursorka nurtu ezofolk, z zespołem Dziewieje wystąpiła w finale Dragon Folk Fest.

 

Oksana Likarenko – Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, a także programu Erasmus na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu. Występowała w wielu ważnych salach koncertowych, takich jak Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Opera Krakowska, Filharmonia Kirowohradzka, Schlosstheater Schönbrunn(Wiedeń), Filharmonia Warmińsko-Mazurska. Laureatka Ogólnopolskich oraz Międzynarodowych Konkursów i Festiwali wokalnych.

 

 

Wojtek Piotr Rodziewicz „Schanel” – Młody 22 letni Artysta, który od najmłodszych lat spełnia marzenia związane z muzyką oraz pisze własne teksty.

 

Anielka –  artystka prezentująca różne gatunki muzyczne i wykonująca autorski repertuar

 

Katarzyna Kopniak– Laureatka wielu konkursów wokalnych, pisze teksty a jej twórczość artystyczna

ma na celu niesienie pomocy ludziom, którzy najbardziej jej potrzebują

 

Denis Woźniak – młody wokalista oraz autor tekstów.

 

Parę słów o producentach kreatywnych i pomysłodawcach  – „Miłość bez granic”

 

Organizatorami oraz pomysłodawcami są Dariusz Gajda i  Krzysztof Rydzelewski, którzy od lat koordynują rożne projekty charytatywne i artystyczne. Pomaganie innym ludziom, zwłaszcza tym najbardziej potrzebującym, od zawsze było ich celem.

 

Zrealizowane  projekty:

 

2018 – „Życie jest miłością” –  album płytowy z największymi przebojami polskiej estrady.

 

2019 – „Artyści dla niepełnosprawnych” – współorganizowali koncert w Polskim Radiu im. Lutosławskiego „Artyści dla niepełnosprawnych”, nad którym honorowy patronat objęła Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda.

 

2020 – „Serce dla serca” – płyta na rzecz chorej Iwony z udziałem 55 artystów z Polski i z zagranicy.

 

2022 – „Gloria Victis” –  pieśni powstańcze i patriotyczne w nowych aranżacjach i wykonaniach.

 

 

Szczególne podziękowania dla:

Magdaleny Zagrajek i Urszuli Szterner za zdjęcia i cudowną energię

Adama Maćkowskiego za przygotowanie całego projektu graficznego płyty,

Kuby Zawadziło za przygotowanie płyty do produkcji

Michała Wawryniuka „Laboratorium Muzyki”  za serce

Mirosława Skorupskiego – „LVX Studio” za bezinteresowną pomoc i życzliwość

Patronów medialnych, partnerów, a w szczególności sponsorowi wydania płyty tłuczni z  Jeleniej Góry –

„Art.Music Sp.J. St.Chromiński, K. Łozowski”

oraz wszystkim artystom za ich cudowne serce i energię

 

Patronat nad płytą objęli:

 

TVP 2 – Telewizja Polska

LaMetD  (La Mode et la Diplomatie) – ekskluzywny magazyn modowo – dyplomatyczno – kulturalny

Odkrywamy idoli – portal kulturalny

ID media –  Agencja Wydawniczo – Promocyjna Ilona Adamska

KRP – Katolickie Radio Podlasie

Radio Rekord – rozgłośnia radiowa, działająca w województwie mazowieckim i świętokrzyskim

Dami – Telewizja Radom

Co za dzień.pl – wiadomości z Radomia i regionu, informacje, sport, reportaże, relacje live, zdjęcia, wideo, kalendarium imprez, informator kulturalny

7dni  wiadomości Radom

Express Sochaczewski – tygodnik lokalny powiatu sochaczewskiego

ATV – Telewizja internetowa

DAMOSFERA – zajmuje się szeroko pojętymi zagadnieniami sfery kobiet.

Radio Fest – lokalna rozgłośnia radiowa na Śląsku,

Strefa Music art – niezależny portal muzyczny

Falcon – klub bilardowy

LOKALNA.TV – telewizja regionu świętokrzyskiego

Radio Jasna Góra – polska rozgłośnia katolicka Sanktuarium Jasnogórskiego w Częstochowie

Radio Bezpieczna Podróż – rozgłośnia radiowa, nastawiona na interakcję z odbiorcami i otwarta na współpracę z osobami niepełnosprawnymi.

Planeta kobiet  – to ekskluzywny portal dla nowoczesnych, wrażliwych i inteligentnych kobiet, które szukają w życiu najlepszych wartości.

Stowarzyszenie wspierania bezpieczeństwa narodowego– upowszechnianie wartości patriotycznych nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego i identyfikowania się z bezpieczeństwem narodowym

Law Business Quality – magazyn ludzi biznesu

Imperium kobiet – magazyn kobiet spełnionych,

Radio Islanders –  łączy Polonię na całym świecie jakościową muzyką

Szczypta Luksusu by Ilona Adamska – skarbnica kobiecych inspiracji, autorytetów, klucz do wygranej potyczki z własnymi słabościami.

Nadmorska Grupa Medialna – w sferze usług medialnych: Twoja Telewizja Morska i Twoja Telewizja Religijna, Chopin Info, portale informacyjne: Nadmorski24.pl, Kociewie24.pl i TelewizjaTTM.pl oraz regionalne radio Norda FM.

Radio CCM  – Słychać nas na Śląsku i na Podbeskidziu. A także w Oświęcimiu i okolicach. Radio CCM nadaje na cały świat przez Internet

Radio Nadzieja – Diecezjalne Radio Nadzieja 103,6 FM zostało powołane dekretem Biskupa Łomżyńskiego Stanisława Stefanka. Program ruszył 2 grudnia 2001r., a oficjalne otwarcie nastąpiło 6 stycznia 2002r. Od tamtej pory na trwałe wtopiliśmy się w życie regionu. Program nadajemy 24 godziny na dobę. Na antenie radia można słuchać audycji społecznych, edukacyjnych, rozrywkowych, dyskusji informacyjnych, a także najświeższych wiadomości lokalnych, z terenu diecezji łomżyńskiej oraz z kraju i świata.

Galeria zdjęć

Materiał video

Szczególne podziękowania dla:

Magdaleny Zagrajek i Urszuli Szterner za zdjęcia i cudowną energię,

Adama Maćkowskiego za przygotowanie całego projektu graficznego płyty,

Kuby Zawadziło za przygotowanie płyty do produkcji,

Michała Wawryniuka „Laboratorium Muzyki”  za serce,

Mirosława Skorupskiego – „LVX Studio” za bezinteresowną pomoc i życzliwość,

Patronów medialnych, partnerów, a w szczególności sponsorowi wydania płyty tłuczni z  Jeleniej Góry –

„Art.Music Sp.J. St.Chromiński, K. Łozowski”,

oraz wszystkim artystom za ich cudowne serce i energię.

icon

Wydawca

producenci kreatywni i wydawcy płyty „Miłość bez granic” Dariusz Gajda i Krzysztof Rydzelewski

icon

Sponsor

sponsor wydania płyty tłucznia z  Jeleniej Góry „Art.Music Sp.J. St.Chromiński, K. Łozowski”

icon

Patron medialny

Drugi kanał Telewizji Polskiej, polska publiczna stacja telewizyjna, która została utworzona 2 października 1970 roku.

icon

Patron medialny

LaMetD  (La Mode et la Diplomatie) – ekskluzywny magazyn modowo – dyplomatyczno – kulturalny

icon

Patron medialny

tygodnik lokalny powiatu sochaczewskiego

icon

Patron medialny

Agencja Wydawniczo – Promocyjna Ilona Adamska

icon

Patron medialny

Odkrywamy Idoli, jak sama nazwa mówi, pozwala nam poznać znane osobistości, które są dla ludzi idolami, z innej strony, dowiedzieć się ciekawych informacji na ich temat.

icon

Patron medialny

Telewizja internetowa

icon

Patron medialny

Katolickie Radio Podlasie

icon

Patron medialny Rekord Grupa Mediowa

icon

Patron medialny

zajmuje się szeroko pojętymi zagadnieniami sfery kobiet

icon

Patron medialny

Nadmorska Grupa Medialna

icon

Patron medialny

lokalna rozgłośnia radiowa na Śląsku,

icon

Patron medialny

łączy Polonię na całym świecie jakościową muzyką

icon

Patron medialny

Diecezjalne Radio Nadzieja 103,6 FM zostało powołane dekretem Biskupa Łomżyńskiego Stanisława Stefanka. ruszył 2 grudnia 2001r., a oficjalne otwarcie nastąpiło 6 stycznia 2002r

icon

Patron medialny

telewizja regionu świętokrzyskiego

icon

Patron medialny

niezależny portal muzyczny

icon

Patron medialny

polska rozgłośnia katolicka Sanktuarium Jasnogórskiego w Częstochowie

icon

Patron medialny

jest miejscem łączącym tradycje i profesjonalizm bilardu oraz oryginalny klimat klubu z dobrą muzyką

icon

Patron medialny

rozgłośnia radiowa, nastawiona na interakcję z odbiorcami i otwarta na współpracę z osobami niepełnosprawnymi.

icon

Patron medialny

upowszechnianie wartości patriotycznych nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego i identyfikowania się z bezpieczeństwem narodowym

icon
icon
icon

Jacek Facon & Krystyna Facon

Krystyna Facon – nauczyciel, wykładowca. Jej pasją jest taniec, muzyka i śpiew. Tańczyła w zespole ludowym i zespole tańca historycznego, śpiewała w scholi i chórze. Ważna dla niej
jest integracja osób niepełnosprawnych. W różne działania angażuje swojego niepełnosprawnego syna Jacka, z którym występuje i tańczy w parze.


Jacek Facon – uczestnik terapii zajęciowej Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Warszawie, członek zespołu tańca historycznego. Wykonuje samodzielnie instrumenty muzyczne – kije deszczowe. Lubi ich dźwięk, gra na nich słuchając utworów muzycznych. Jest szczęśliwy występując wraz z innymi artystami na scenie.

Alicja Markowska

Była członkiem zespołu Musica Sacra nagrywając ,,Fryderykowie” płyty. Na swoim koncie ma również nagrodę Grand Prix festiwalu Sacrosong za utwór „Nobody Knows”. Obecnie zwraca się w kierunku jej ulubionego okresu muzyki lat 20-stych i 30 – stych planując nagranie płyty solowej.

Anna Maria Adamiak

Śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest laureatką i finalistką wielu konkursów wokalnych, interpretacyjnych.

Dariusz Gajda

Jest wykonawcą, kompozytorem i autorem tekstów, a także członkiem Związku Artystów Scen Polskich (ZASP). Wielokrotnie nominowany do „OSOBOWOŚCI ROKU” w kategorii Kultura.

Krzysztof Rydzelewski

Absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Przez kilka
lat współpracował z Olgą Romaszko Niewiadomską, Włodzimierzem Nachornym, Bożeną Sitek,
Eugeniuszem Majszakiem. Laureat licznych konkursów i festiwali w Europie. Wielokrotnie doceniony przez seniorów i osoby niepełnosprawne członek sekcji estrady w Związku Artystów Scen Polskich ZASP)

Artyści dla niepełnosprawnych

Artyści dla niepełnosprawnych

Koncert charytatywny z udziałem gwiazd 12 września w Studiu im. Lutosławskiego w Warszawie

W czwartek 12 września  w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się na koncert charytatywny na rzecz niepełnosprawnych, podczas którego wystąpią znakomici artyści.

Dochód ze sprzedaży biletów jest przeznaczony m.in. na pomoc w odbudowie spalonego Domu Zamieszkania i Rehabilitacji Niepełnosprawnych w Warszawie przy ul. Odrębnej 10 oraz pomoc społeczną rodzinom i osobom niepełnosprawnym w trudnej sytuacji życiowej.  Wszyscy wykonawcy występują charytatywnie.

Wykonawcy:

Urszula Dudziak Trio (Urszula Dudziak, Mika Urbaniak, Victor Davis)
Stanisław Soyka – śpiew, fortepian
Aneta Skarżyński – mezzosopran
Izabela Kopeć – mezzosopran
Oliwer Palmer – tenor
Marek Bracha – fortepian
Paweł Mosiołek – śpiew
Va Bank Trio (Katarzyna Nowaczewska-Manthey – fortepian, Katarzyna Bąkowska- skrzypce, Radosław Manthey – kontrabas)
Kwartet Rampa (Anna Ścigalska, Joanna Pałucka, Stefan Każuro, Grzegorz Kucias)
Duet Kadar ( Krzysztof Rydzelewski, Dariusz Gajda)

Reżyser: Andrzej Maria Marczewski
W programie koncertu znajdzie się muzyka klasyczna, jazzowa, rock, pop, muzyka filmowa. Usłyszmy również śpiewającego głuchego od urodzenia Olivera Palmera, który po zainstalowaniu aparatów wysoko ustawionych zaczął słyszeć w 80% i śpiewać.
Koncert poprowadzą: Marta Czarnecka oraz Łukasz Krasoń.

Współorganizatorzy: Fundacja POMÓŻ INNYM, Fundacja Polonia Union, Polskie Radio S.A.
Partnerzy: Fundacja Emanio Arcus, Światowy Kongres Polaków

Fundacja Pomóż Innym wraz ze współorganizatorem Fundacją Polonia Union, partnerami: Fundacją
Pomocna Dłoń, Fundacją Emario Arcus, Światowym Kongresem Polaków organizuje koncert charyta-
tywny na rzecz osób niepełnosprawnych, zatytułowany Artyści dla Niepełnosprawnych.
Koncert odbędzie się dnia 12 września 2019 r. o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej imienia Witolda
Lutosławskiego Polskiego Radia przy ul. Modzelewskiego 59 w Warszawie.
Celem wydarzenia jest zebranie funduszy na rzecz wsparcia osób niepełnosprawnych. Całkowicie bez
pobierania jakiegokolwiek wynagrodzenia wystąpi szereg profesjonalistów: od muzyków jazowych
(Stanisław Sojka, Urszula Dudziak, Mika Urbaniak & Victor Davis ) poprzez klasycznych (Marek Bracha
– pianista, Aneta Skarżyński – mezzosopran, Izabela Kopeć – mezzosopran, Trio VA BANK), aż po
wokalistów popowych (Duet KADAR – Kris Rydzelewski i Daiusz Gajda, Kwartet RAMPA, Paweł
Mosiołek). Warto dodać, iż udział swój zapowiedział również głuchy od urodzenia Oliver Palmer,
który po zainstalowaniu dwóch wysoko ustawionych aparatów zaczął słyszeć w 80% i śpiewać. Jest
jedynym na Świecie głuchym tenorem. Osobami prowadzącymi koncert – konferansjerami będą
osoby niepełnosprawne z czterokończynowym porażeniem: Łukasz Krasoń oraz Marta Czarnecka.
Całość reżyseruje Andrzej Maria Marczewski, laureat wielu prestiżowych nagród, profesjonalista z
ponad 50-letnim reżyserskim doświadczeniem teatralnym i estradowym.
Dochód z koncertu zostanie przeznaczony m.in. na dokończenie odbudowy spalonego Domu
Zamieszkania i Rehabilitacji Niepełnosprawnych w Warszawie przy ul. Odrębnej 10. Dotychczasowa
zbiórka pieniędzy jest systematycznie prowadzona, lecz uzbierana suma ponad 55 tysięcy złotych
stanowi zbyt małą kwotę na całkowite odbudowanie obiektu, stąd pomysł na realizację koncertu z
udziałem gwiazd, celebrytów i profesjonalistów, którym przyświeca jedna idea – pomóc innym.
Podczas koncertu oraz w przerwie będzie prowadzona zbiórka pieniędzy
Koncert jest uroczystą inauguracją znacznie szerszego projektu, a mianowicie ogólnopolskiej akcji
POLACY DLA NIEPEŁNOPSRAWNYCH.

Galeria zdjęć

Materiał video

Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się koncertu charytatywnego Artyści dla niepełnosprawnych
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego ul.  Zygmunta Modzelewskiego 59
Warszawa

icon

sponsor

icon

sponsor

icon

Sponsor

icon

Sponsor

icon

Sponsor

Serdecznie dziękujemy za przygotowanie pysznego tortu

icon

Sponsor

icon
icon
icon

Serce dla Serca 55 artystów

Serce dla Serca 55 artystów

Krzysztof Rydzelewski oraz Dariusz Gajda zdecydowali się pomóc ciężko chorej Iwonie, ponieważ pomaganie innym ludziom, zwłaszcza tym najbardziej potrzebującym, od zawsze było ich celem. Mężczyźni są utalentowanymi muzykami i wokalistami, którzy za zaangażowanie się w akcje wolontariackie otrzymywali wielokrotnie nagrody. W 2017 r. od Burmistrza Bielan statuetkę „Bielańskiego wolontariusza Roku” za pomoc i zaangażowanie na rzecz seniorów oraz stowarzyszenia Vis Major. „Wiktorię” za niesienie pomocy innym podczas Gali Wiktoria oraz nagrodę „Artystów o wielkich sercach” przyznawaną przez I.D. Media i Ilonę Adamską. W latach 2018, 2019, 2020 byli nominowani do tytułu „Osobowość Roku”. Dariusz Gajda jest Członkiem Związku Artystów Scen Polskich (ZASP) w sekcji estrady. – Nasz wspólny znajomy, Marcin Drzewiecki, który sam zmaga się z wieloma chorobami, zwrócił się do nas o pomoc dla Iwonki – wyjaśniają.

Dlatego kreatywny duet „Kadar” postanowił stworzyć projekt „Serce dla Serca” i zaprosić do udziału znakomitych artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne. Album składa się z trzech płyt. Pierwsza, utrzymana jest w stylu lirycznym. Na drugiej występują artyści muzyki rozrywkowej, z pogranicza popu i dance. Trzecia, ma charakter klasyczny. Płyty udało się wydać dzięki wsparciu sponsorów. – Grażyna Szapołowska była pierwszą artystką, która przyłączyła się do projektu. Na początku myśleliśmy, że w akcji weźmie udział tylko kilka, kilkanaście wykonawców. Cieszmy się, że projekt zyskał tak przychylną akceptację. W sumie udało się zaangażować 55 polskich i zagranicznych artystów. Na płytach możemy usłyszeć piosenki w wykonaniu m.in. Ireny Santor, Izabeli Trojanowskiej, Grażyny Brudzińskiej, Anny Mikołajczyk, Kayah, Ich Troje, czy Golec uOrkiestry – informuje Krzysztof Rydzelewski.

Galeria zdjęć

Materiał video

Serdeczne podziękowania dla wszystkich artystów oraz sponsorów, którzy przyczynili się do powstania płyty „Serce dla Serca”

icon

Wydawcy i pomysłodawcy projektu „Serce dla Serca”

icon

Patronat główny

icon

Dystrybucja płyty

icon

Sponsor płyty

icon

sponsor płyty

icon

Sponsor płyty

icon

Sponsor płyty

icon

Sponsor płyty

icon

Patronat Honorowy

icon

Burmistrz Miasta Kluczborka Jarosław Kielar

icon

Patronat akcji

icon

Tłócznia

Serdecznie medialnych, za ciekawe wywiady oraz artykuły o płycie i zespole:</p

icon
icon
icon

Gloria Victis - Artyści powstańcom

Gloria Victis – Artyści powstańcom

Gloria Victis  – Artyści powstańcom

By pamięć o powstańcach nie zaginęła i była przekazywana dalej – to główny cel
projektu „Gloria Victis”, polegającego na nagraniu płyty, zawierającej
najpiękniejsze i najpopularniejsze pieśni patriotyczne i wojskowe, śpiewane w
czasie Powstania Warszawskiego – w tym roku mija bowiem 77. rocznica
wybuchu powstania. Pomysłodawcami i koordynatorami przedsięwzięcia są
Dariusz Gajda i Krzysztof Rydzelewski. Organizatorem z kolei, działająca od
2014 roku Fundacja Nowe Teraz. W akcję włączyło się wielu znamienitych
polskich artystów. Płyta już niebawem będzie do nabycia w sklepach
internetowych – a jej dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla powstańców
zmagających się z problemami finansowymi lub zdrowotnymi.

„Gloria Victis”
Miło nam zapowiedzieć, że wiosną roku ukaże się płyta z pieśniami powstańczymi i
wojennymi pt. „Gloria Victis”. Pomysłodawcy chcą tym albumem symbolicznie przywołać
pamięć o bohaterach walk o wolną Ojczyznę.
Wydawcą płyty jest Fundacja Nowe Teraz, a pomysłodawcami i koordynatorami są Dariusz
Gajda i Krzysztof Rydzelewski. Cel wydania płyty, pomysłodawców i Fundacji, okazał się
zbieżny: kształtowanie ducha patriotyzmu wśród młodego pokolenia i kultywowanie pamięci
o drodze do niepodległości, by pamięć ta nie zaginęła i była przekazywana dalej. Płyta
dedykowana jest tym, którzy walczyli o wolność, tym którzy oddali swe życie za Ojczyznę:
żołnierzom Wojska Polskiego i Armii Krajowej, Powstańcom Warszawskim, sanitariuszkom
z Szarych Szeregów, ofiarom katowni gestapo i NKWD, a także pomordowanym cywilom w
czasie Powstania. Projekt „Gloria Victis” to także symbol. Określenia gloria victis po raz
pierwszy użyła Eliza Orzeszkowa w tytule swojej noweli, chcąc uhonorować polskich
patriotów z Powstania Styczniowego i w ten sposób obudzić w młodych Polakach,
poddawanych rusyfikacji – ducha patriotyzmu.
Do projektu „Gloria Vivtis” zaproszeni zostali znamienici artyści, a zarazem osoby, którym
Polska jest bliska sercu. Są wśród nich: Grażyna Szapołowska, Anna Mikołajczyk, Klaudia
Kulik, Izabela Trojanowska, Karolina Matej, Iwona Węgrowska, Justyna Reczeniedi, zespół
GOLEC UORKIESTRA i wielu innych. Album „Gloria Victis” jest składanką 22 utworów,
które powstały ku pamięci bohaterów i ofiar zrywów wolnościowych.
Płyta powstała dzięki Darczyńcom, są nimi; CFB Manufactura, Stowarzyszenie Fort Wielka
Księża Góra, Organiclife.

Patronami honorowymi są: Prezes Rady Ministrów, Niepodległa
Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia niepodległości oraz odbudowy polskiej
państwowości, Archiwum Państwowe, Urząd do Spraw Kombatantów i osób
Represjonowanych oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Instytut Pamięci
Narodowej, Narodowe Centrum Kultury. Patronami medialnymi są: TVP Info, TVP Historia,
TVP3 Opole, Polska Agencja Prasowa, Głos Seniora, La Mode et la Diplomatie, Gość
Niedzielny, Fenomen Polska SUPERexpress, RadioeM, Stowarzyszenie Dziennikarzy
Polskich, Radio Fest, Radio Islander, Radio Warszawa, Pismo Społeczno – Ekonomiczne
eurogospodarka. Patronami Projektu zostali: Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa
Narodowego, Stowarzyszenie Pamięci Powstania Warszawskiego 1944, Instytut Urody i
Zdrowia Dama-Med. SC M.M. Daniel, Szkoła Podstawowa nr 231 im gen Mariusza
Zaruskiego. Partnerami Projektu Gloria Victis są: Fundacja Polonia Union, zespół GOLEC
UORKIESTRA, Baby Opera Justyna Reczeniedi, Witold Matulka,
Dariusz Gajda i Krzysztof Rydzelewski rodzinnie związani są z walką o niepodległość Polski.
Dziadkowie Dariusza Gajdy – jako żołnierze AK oddali swoje życie w służbie Ojczyźnie,
natomiast dziadek Krzysztofa Rydzelewskiego spędził długie lata w komunistycznym
więzieniu jako były żołnierz Armii Krajowej.
Wydawca płyty – Fundacja Nowe Teraz powołana została w 2014 roku. Jej celem jest
niesienie pomocy osobom wykluczonym z życia społecznego, z niepełnosprawnościami,
ludziom bezdomnym, bezrobotnym, pokrzywdzonym, dzieciom i młodzieży oraz ich
rodzicom, zmagającymi się często z nieuleczalnymi chorobami.
Dochód ze sprzedaży płyty zostanie w całości przeznaczony na pomoc Powstańcom, którzy
zmagają się z problemami finansowymi, bądź zdrowotnymi.
Więcej na www.noweteraz.pl

Galeria zdjęć

Materiał video


icon
icon

Życie jest Miłością

Życie jest Miłością

Na długie zimowe wieczory po aktywnym dniu przyda się dobre towarzystwo, kubek gorącej herbaty i wygodny fotel. Czego więcej trzeba do szczęścia? Zazwyczaj skupiamy się na tym co niezbędne na co dzień. Zdrowie, sprawunki, praca… Wbrew pozorom naprawdę świat się na tym nie kończy. Nawet pracoholicy, a może szczególnie oni, raz na jakiś czas zatrzymują się i zastanawiają: „A właściwie po co to wszystko?…”.

 

Oprócz sfery fizycznej i psychicznej mamy też sferę duchową, zazwyczaj zaniedbywaną. A niesłusznie, bo u wielu z nas mocny duch podtrzymuje słabe ciało i dlatego mimo wszystko funkcjonujemy w miarę normalnie. Są też różne sposoby, aby sobie pomóc, szczególnie w depresyjne, szare zimowe dni.

 

Od zawsze taką rolę pełniła muzyka. Nie musimy być znawcami, żeby poczuć pozytywną energię płynącą z głośnika. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenosimy się w zaczarowany świat. Czasami piosenka opowiada jakąś historię, czasami jest to skarga na los, innym razem wybuch radości z życia. Wszystko to znajdujemy na płycie Krzysztofa Rydzelewskiego i Dariusza Gajdy z zespołu „Kadar” wydanej pod patronatem “Głosu Seniora”.

 

Na płycie “Życie jest miłością. Piosenki z tamtych lat” zamieszczono znane i lubiane utwory polskich kompozytorów i autorów tekstów. U wielu z nas wzbudzą one wspomnienia młodości i wydarzeń sprzed lat. Któż nie był zakochany, szczęśliwy, pełen nadziei… Ile się zdarzyło, ile przeżyliśmy, a w tle jedna po drugiej brzmiały właśnie te melodie. Mocny, młody głos nadaje starym przebojom nowe brzmienie. Może forma czasem jeszcze niedoskonała, jednak wyrazista aranżacja dobrze wróży na przyszłość. I nie tylko o przyszłość wykonawców tu chodzi, ale o każdego z nas. Nigdy nie jest za późno na odkrycie siebie na nowo, na nowe aranżacje, na współbrzmienie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Płyta CD pt. „Życie jest miłością. Piosenki z tamtych lat” to muzyczna podróż do „złotej ery” polskiej piosenki lat 60-70-80-tych. Podczas ogólnopolskiej premiery płyty, spotkanie poprowadzi Anna Greyman.

Zespół KADAR istnieje od 2017 roku. Tworzy go dwóch sympatycznych wokalistów i muzyków: Dariusz Gajda i Krzysztof Rydzelewski.

Ich romans z piosenką, ale każdego z nich osobno, rozpoczął się w 2003 roku. Brali udział w wielu spektakularnych konkursach, festiwalach i przeglądach piosenkarskich, realizując przy okazji własne autorskie projekty na popularyzację polskiej piosenki. Wpadli na siebie przypadkowo podczas imprezy karaoke w Warszawie. Darek śpiewał wówczas „You’re My Heart, You’re My Soul” zespołu Modern Talking, a Krzysztof „Gdzie się podziały tamte prywatki” Wojciecha Gąssowskiego. Od słowa do słowa i okazało się, że mają podobny gust muzyczny i zachwycają ich klimaty „złotej ery” polskiej piosenki lat 60-70-80-tych. Dzisiaj nie pamiętają, który z nich pierwszy zaproponował współpracę. Wiadomo natomiast, że ich „nieśmiała” do tej pory przygoda z piosenką rozpoczęła się na dobre i wkrótce zaowocowała pierwszym wspólnym projektem. We wrześniu 2017 roku powołali do życia zespół dancingowo-biesiadny KADAR, a już niespełna miesiąc później zadebiutowali w Międzypokoleniowej Klubokawiarni przy ul. Anielewicza 3/5 w Warszawie. Od tego czasu realizują projekt za projektem.

Dariusz Gajda – kontra tenor (nie tylko śpiewa, ale komponuje i pisze teksty piosenek. Doskonale czuje się zarówno w repertuarze rozrywkowym, jak i operowym. Przez kilka lat współpracował z Jackiem Urbaniakiem, znanym polskim muzykiem, specjalistą muzyki dawnej oraz wieloletnim szefem zespołu „Ars Nova” i członkiem komisji corocznych nagród muzycznych Akademii Fonograficznej „Fryderyki”. Występował także u boku gwiazd polskiej sceny operowej, w tym z Anną Mikołajczyk, światowej sławy sopranistką).

Krzysztof Rydzelewski – bas baryton (laureat licznych konkursów i festiwali, w tym: Międzynarodowego Festiwalu Poloneza w Warszawie, Międzynarodowego Konkursu „Kultura Romansu”, Międzynarodowego Wokalnego Konkursu „Wiktoria” poświęconego twórczości Anny German, XXV International Festival „Chorus Inside”Summer (Italy), Dni Śródmieścia m.st. Warszawy. Podczas występów akompaniowali mu wybitni muzycy, m.in.: Włodzimierz Nahorny i Eugeniusz Majchrzak).

Na ich repertuar składają się zarówno piosenki, które przed laty „królowały” na krajowych i zagranicznych listach przebojów, jak i utwory autorskie. Koncerty ich są niezwykle energetyczne i przyjmowane przez publiczność zawsze z ogromnym entuzjazmem.

Grają i śpiewają dla wszystkich, ale – jak sami podkreślają – najchętniej lubią występować dla seniorów. I to właśnie z myślą o nich stworzyli projekt w postaci płyty CD „Życie jest miłością. Piosenki z tamtych lat”.

Na płycie znajdą się popularne do dzisiaj szlagiery minionej epoki, wylansowane przez takie Gwiazdy, jak: Anna German, Mieczysław Fogg, Piotr Szczepanik, Anna Jantar, Marek Grechuta, Hanka Ordonówna, Bohdan Łazuka, Urszula Sipińska, Czesław Niemen, Edyta Geppert, Seweryn Krajewski, Irena Santor, Michał Bajor i Halina Kunicka oraz Kabaret Starszych Panów. Wyjątek stanowi piosenka „Biełyje rozy” wylansowana przez Jurija Shatunova, członka pierwszego rosyjskiego boysbandu „Łaskowyj Maj”. Na płycie pojawi się ona z tekstem polskim.

Album „Życie jest miłością. Piosenki z tamtych lat”, dedykowany jest wprawdzie seniorom, ale mamy nadzieję, że – bez względu na wiek – każdy miłośnik piosenki znajdzie tutaj coś dla siebie. A dla młodego pokolenia stanie się może pretekstem do bliższego poznania historii polskiej muzyki rozrywkowej i artystów, którzy ją tworzyli, a których utwory zaprezentowaliśmy na naszej płycie.

Galeria zdjęć

Materiał video

Serdecznie dziękujemy wszystkim patronom medialnym, dzięki którym o płycie zespołu „Kadar”
„Życie jest miłością, piosenki z tamtych lat” mogli się dowiedzieć słuchacze oraz widzowie.
Ale szczególne podziękowania należą się dla:

icon

Radio Polonia

Za prezentowanie naszej twórczości słuchaczom w Londynie. Ale w szczególności dziękujemy Panu Zbigniewowi Szaremu , za to , że przyjechał na naszą premierę płyty
aż z Londynu. Jeszcze raz dziękujemy.

icon

Piotr Możdżeń

Za wykonanie przepięknej okładki oraz za wszystkie zdjęcia podczas naszych koncertów i wiarę w nas.

icon

Pracownia Cukiernicza Olczak i Syn

Za przygotowanie tak pysznego
i okazałego tortu.

icon

Biblioteka Publiczna Praga-Południe

Za pomoc w przygotowaniu i zorganizowaniu oraz udostępnienie sali

icon

TVP3 Warszawa

Za zaproszenie do porannego programu Warszawski Dzień.

.

icon

Burmistrz dzielnicy Praga-Południe

Za tak wielkie wyróżnienie i docenienie naszej pracy.?

A także patronów medialnych, za ciekawe wywiady oraz artykuły o płycie i zespole:

icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon